Göksun Belediyesi
 

KURUMSAL

 

PROJELERİMİZ

 

GÜNCEL

 

HİZMET REHBERİ

 

GÖKSUN

 

KÜLTÜREL YAPI

 

E-BELEDİYE

 
 
BAŞKAN AYDIN: BU MİLLETİN KAHRAMANI DA BİTMEZ DESTANI DAYAYIN TARİHİ: 17.3.2018Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Coşkun Aydın, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yılı münasebetiyle yayımladığı mesajında, Çanakkale Savaşının, aziz milletimizin savaş meydanında bile merhamet ve şefkatini düşmanından esirgemediğini tüm insanlığa örnek şekilde ortaya koyduğu bir savaş olduğunu söyledi.

Çanakkale Zaferi’nin, mazisi eşsiz kahramanlıklar ve destanlarla dolu bir milletin, merhameti ve cesareti ile dünyaya savaş tarihine altın harflerle yazılan destanı olduğuna vurgu yapan Başkan Aydın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale Zaferi, tarih sahnesinden silinmek istenen Türk milletinin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ile vatan savunmasının nasıl yapılacağını, diğer yandan da savaş meydanında bile merhamet ve şefkatini düşmanından esirgemediğini tüm insanlığa örnek şekilde ortaya koyduğu bir savaştır. O gün, emperyalist güçlere karşı istiklal mücadelesi vererek Çanakkale'yi geçilmez kılan milletimiz, ruhundan hiç bir şey kaybetmemiş, bugün de mazlumların son sığınağı ve bütün insani değerlerin savunulduğu son kale olarak sapa sağlam ayakta durmaya devam etmektedir. O gün sırtında taşıdığı 275 kilogramlık mermiyle düşman zırhlısını vurarak savaşın seyrini değiştiren kahraman asker Seyit Onbaşı varsa, bugün de vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan vatanımızın ve milletimizin bekası için dünya savaş tarihinde eşi benzeri olmayan sorti ile cephane tünelini vuran kahraman pilotumuz, yiğit askerlerimiz ve polislerimiz var.”

Kahramanlarımızın milletimizin ve vatanımızın istiklali ve istikbali için her zaman görevlerinin başında olduklarına işaret eden Başkan Aydın, mesajına şöyle devam etti:

“Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

HABERİ PAYLAŞIN
 
 
 
 
 

KURUMSAL

Belediye Teşkilat Şeması
Meclis Üyeleri
Başkan Yardımcıları
Başkan Danışmanları
Müdürlükler
Eski Belediye Başkanları
Misyon ve Vizyonumuz

 

BAŞKAN

Başkan'ın Özgeçmişi
Başkan'ın Albümü
Başkan'ın Mesajı
Başkan'a Mesaj Gönder
Başkan'la Fotoğraflarım

 

PROJELERİMİZ

Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
Planlanan Projeler
Fiziki Yatırımlar
Sosyal ve Kültürel Projeler
Eğitim Projeleri
Yönetişim Projeleri

 

GÜNCEL

Haberler
Video Haberler
Duyurular
Basında Belediyemiz
Fotoğraf Albümü

 

HİZMET REHBERİ

Stratejik Plan
Başvuru Rehberi
İhale İlanları
Kamu Hizmet Standartı
Kanun ve Yönetmelikler
Raporlar ve Tablolar
Emlak İşlemleri

 

KÜLTÜREL YAPI

Sosyal & Kültürel Hayat
Göksun'da Yaşam
Yemeklerimiz
Şair ve Yazarlarımız
Yayınlarımız

 

GÖKSUN

Göksun'un Tarihi
Belediye Tarihi
Mahallelerimiz
Tarihi ve Turistik Yerler
Göksun Elması
Oda, Dernek ve Vakıflar
Tanıtım Filmleri 

 

İLETİŞİM

Köprübaşı Mah. Malazgirt Cad. No: 3 Göksun / Kahramanmaraş
Santral: (0 344) 714 11 93
Fax:       (0 344) 714 11 91

 
     

Copyright © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır...
Kahramanmaraş Göksun Belediyesi Basın Yayın Servisi