Başkan Yardımcıları

Başkan Yardımcıları

 • Başkan Yardımcıları
  Bahadır BOLAT
  Başkan Yardımcısı

  1973 yılında Göksun’da doğan Bahadır BOLAT, ilk orta ve lise öğrenimini Göksun’da tamamlayarak 1990 yılında Göksun Lisesinden mezun oldu. 2000 yılında Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu.

  2000-2002 yılları arasında Göksun Fatih İlköğretim Okulunda vekil öğretmenlik görevi yaptı. 2002-2007 yılları arasında Gıda Kontrolörü ve Zirai İlaç Bayii Sorumlu Müdürlüğü görevleri yaptı. 2011-2012 yılları arasında Göksun Gönül Dostları Derneğinde Proje Yöneticisi olarak Göksun Toplum Merkezinin kurulmasını sağladı. 2007-2015 yılları arasında Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Boru Hattı Doğu Akdeniz Sürdürülebilir Kalkınma Girişimi Projesi kapsamında Kırsal Kalkınma Uzmanlığı görevi yaptı.

  Proje Yönetim Döngüsü İzleme ve Değerlendirme ve Bağcılıkta Modern Üretim Teknikleri eğitimleri alan Bolat bu eğitimler doğrultusunda 3. Üzümsü Meyveler Sempozyumu ve “Kırsal Kalkınmada Gelir Getirici Bir Faaliyet Olarak Böğürtlen Yetiştiriciliği” yayınlarını yapmıştır.

  Aynı zaman da Tarım Bakanlığı’nın KKYDP hibe programı kapsamında Yağmurlu ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin soğuk hava deposunun kapasitesinin 600 tondan 900 tona çıkarılması için gerekli olan proje faaliyetlerinin yürütülmesi ve raporlamaların yapılmasını, Andırın Kiraz Üreticileri Birliği bünyesinde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan hibe programı ile 1500 ton kapasiteli bir soğuk hava deposu tesisi kurulması için gerekli olan proje faaliyetlerinin yürütülmesi ve raporlamaların yapılmasını sağlamıştır.

  Göksun SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) mütevelli heyeti üyesi olan Bolat, Göksun Kent Konseyi Başkanlığı, Göksun Kamu Hizmetlerini ve Tarımını Geliştirme Derneği Başkanlığı, Göksun Gönül Dostları Derneği Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

  2015 yılında Göksun Belediyesinde proje koordinatörü olarak göreve başlayan Bolat, 2016 yılında Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Bahadır Bolat evli ve dört çocuk babasıdır.